İNDİRİMLİ ÜRÜNLER

  1.  

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Sizler için en çok satılan ürünleri bir araya getirdik!

Kapma, Kablo ve İletken Kesme Makası, Knipex Pabuç Sıkma Pensesi Bayisi

Hepsielektrik; Kapma, Kablo ve İletken Kesme Soyma Makası, İzole Terminal, Knipex Pabuç Sıkma Pensesi, Yüksek Gerilim Tel Çekme bayisidir. 

Kablo kesme makası çeşitleri özellikle de elektriğin artık daha önceki dönemlere nazaran çok daha fazla kullanılmaya başlaması ile ön plana çıkan ürünlerin başında kendine yer bulmaktadır. Elektrik artık akla gelen gelmeyen her yerde kullanılmaya başlamış durumda. Akla gelen gelmeyen her sektör içerisinde kullanılmakta olan elektriğin istenilen yerlere rahatlıkla ulaşabilmesi adına ise kabloların önemi düşünülenden çok daha büyük. Eğer ki elektrik doğru kablolar ile istenilen yere iletilemezse ortaya oldukça ciddi anlamda sorunlar çıkabilecektir. Böylesi durumlar ile karşı karşıya kalınmasını engellemek adına ise yüksek gerilim bölgelerinde yer alan kabloların doğru olarak kesilerek kullanıma hazır hale getirilmesi gerekmektedir.

Kablo Kesme Makası Nedir?

 Yüksek gerilim hatları söz konusu olduğu zaman bu bölgede yapılacak çalışmalar için kullanılacak ürünlerin her birinin özel olarak üretilmiş olması gerekmektedir. Örneğin kablo kesme makası yerine klasik bir makas kullanılması sonucunda hem kablolar oldukça ciddi anlamda zarar görecek hem de istenildiği gibi elektriğin iletilmesi mümkün hale gelmeyecektir. Bu tarzdaki durumların ortaya çıkmaması adına ise kullanılacak olan ürünlerin her birinin üzerinde özenle durulması gerekmektedir. Kablo kesme makasları genel olarak yüksek gerilim hatlarında kullanılmakta olan ürünlerin başında yer almaktadır. Üstelik düşünülenlerin aksine bu makas modelleri yalnızca yüksek gerilim hatlarında kullanılacak olan kabloların kesilmesi için kullanılmazlar.

Bununla beraber kablo kesme makası kullanılarak kabloların içerisinde yer almakta olan iletken kabloların sıyrılması amacı ile de sıklıkla kullanılmaktadır. Kaplamalı olan bir telin uç kısmına konektör uygulaması gerektiğinde ya da iki tane tel bağlanmak istendiği zaman da devreye yine kablo kesme makasları girmektedir. İletkenlerin kesilmesini de sağlamasından dolayı pek çok yerde bu makaslar aynı zamanda iletken kesme makasları olarak da bilinen bir üründür. Normalde yüksek gerilim hatlarında kullanılacak olan ürünlerin mutlaka yüksek güvenlikli olması gerekmektedir. Çünkü aksi halde makasın kullanımı esnasında birbirinden farklı sorunların ortaya çıkması son derece muhtemeldir. Böylesi durumların ortaya çıkmasının engellenmesi adına ise son dönemlerde yapılan makas üretimlerinde güvenlik her zaman en ön planda olmaya başlamış durumda.

İletken ve Kablo Kesme Makası

İnsanların kullanımına sunulmakta olan kablo kesme makası çeşitleri incelenecek olursa iletken malzemeden üretilmiş sap ve gövde kısmı ile beraber kablonun kesim ya da ayırım işlemleri esnasında makasın elden kayması ve makası kullanacak kişilerin zarar görmesi de engellenmiş olacaktır. Tamamen paslanmaz çelikten üretilmekte olan bu makaslar oldukça uzun süreler boyunca herhangi bir sorun ortaya çıkmadan en yüksek kalitede kullanılmaya devam edebilmektedir. Alüminyum ve bakır kabloların rahatlıkla kesilebilmesi adına kesilecek olan ürünün tutacak kısmı ise tamamen yalıtkan malzeme ile özenle kaplanmıştır.

Kullanıcılar İletken Kesme Makası seçimi yaparken kesecekleri kabloların kalınlıklarını mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü işlem yapılacak olan kablonun durumuna bağlı olarak farklı ağız yapılarına sahip makasların arasından seçimler yapılarak işlemler çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır. Genel olarak kablo kesme makasları söz konusu olduğu zaman da görülebileceği üzere bu maskların tutma yeri, kesici uçları ve sıyırma delikleri bulunmaktadır.

Kablo Makası Ankara

Penseye benzeyen el tipi metal aletlerden bir tanesi olarak kablo kesme makaslarının kullanımı son derece kolaydır. Klasik tarzdaki Kablo Makası Ankara yanı sıra son dönemlerde en fazla hakkında araştırma yapmakta olan ürünlerden bir diğeri ise hidrolik kablo kesme makasları oluyor. Bu makaslar ise yine yüksek gerilim hatlarında yer alan iletken kabloları sonlandırmak ve kesmek amacı ile tercih ediliyor.

Knipex Kablo Makası

Kullanılan bu hidrolik kablo kesme makası çeşitleri ise hidrolik yağ içermektedir. Özellikle de yüksek gerilim hatlarında çalışmakta olan kişiler bu makasları dikkatli bir şekilde kullanmaları ile beraber bu hatlardaki kalın ve ağır olan tellerin oldukça kolay kesilmesi sağlanmaktadır.

Kablo Kesici

Bu tarzdaki kablo kesme makasları genel olarak manuel tarzda hazırlanmış olan makaslara nazaran çok daha kolay bir şekilde kabloların kesilmesini sağlamaktadır. Tamamen sert çelikten üretilmiş olan bu Kablo Kesici yalnızca paslanmaz olma özelliğine sahip değillerdir. Bununla beraber darbelere karşı son derece dayanıklı olup aynı zamanda da oldukça uzun ömürlüdür.

Kablo Makası Şafak

Hidrolik ve manuel Kablo Makası Şafak ürünlerinden sonra bu alanda kullanılmakta olan diğer bir kablo kesme makası ise bataryalı olanlardır. Bu makaslar tamamen iletken bir malzemeden üretilmiştir. Böylece kullanılacak kişilerin güvenlikleri de en üst düzeyde olmayı başaracaktır.

Kablo Kesim Makası

Bu tarz makasların kendilerine ait bataryaları bulunmaktadır. Bu sayede de kablo kesme makasını kullanacak olan kişiler herhangi bir ekstra güç harcamaya gerek kalmadan kablonun kesim işlemini oldukça pratik bir şekilde yapma olanağına erişeceklerdir. Kablo Kesim Makası  ağız kısımları incelendiği zaman da görülebileceği üzere bu kısım ayarlanabilir bir yapıya sahiptir. Böylelikle de hangi kalınlığa sahip olursa olsun fark etmez yüksek gerilim kablolarının kesilmesi son derece kolay bir hale gelmiş olacaktır.

Günümüzün gelişen dünyasında artık yapılacak her bir işlem için kullanılacak malzemelerin önemi de ciddi anlamda ön plana çıkmaktadır. Buna bir de elektrik konusu eklendiği zaman güvenlik ve doğru ürünün seçilmesinin önemi de ciddi anlamda artmaktadır. Yapılacak olan kablo kesme işlemi esnasında doğru adımları atmak ve gerekli işlemleri çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirmek isteyenler, https://www.hepsielektrik.com/ içerisinde yer almakta olan kablo kesme makaslarını ayrıntılı olarak inceleyerek seçimlerini yapabilirler. Sitede bulunan kablo kesme makası çeşitlerinin her birinin özellikleri ayrıntılı şekilde kendi sayfalarında yer almaktadır. Böylelikle de kesim işlemi adına kullanılacak olan makaslar ile alakalı ayrıntılı incelemeler kolaylıkla yapılarak satın alım işlemi gerçekleştirilecek ve uzun süreler boyunca makaslar kullanılmaya devam edecektir.

Kapma çeşitleri özellikle de elektrik enerjisinin çok daha fazla ön plana çıkmaya başlaması ile beraber sıklıkla kullanılmaya başlamış olan ürünlerin başında gelmektedir. Özellikle de iletken tel kapma ürünleri bu tarzdaki hırdavat kategorisinde yer alan ürünler içerisinde hakkında en fazla araştırma yapılanı olarak da bilinmektedir. Kapma çeşitleri yüksek gerilim hatlarında kullanılmakta olan bir üründür. Tel kapmaları da hem yüksek gerilim hatlarında hem de elektrik dağıtım noktalarında kullanılmakta olan en önemli yardımcı materyaller arasında kendine yer bulmaktadır. 

Daha öncesinde üretilmekte olan kapma çeşitleri çok daha dar kapsamda hazırlanıyordu. Bundan dolayı da kullanılacak olan kapma çeşitleri ne yazık ki tam anlamıyla istenilen performansta işlemlerin yapılmasını sağlamıyordu. Şimdilerde ise artık kullanılacağı alana bağlı olarak hazırlanılan kapma çeşitleri ile beraber artık elektrik ile alakalı istenilen işlemlerin gerçekleştirilmesi çok daha kolay bir hale gelmiş oluyor. İlk olarak kullanıcıların akıllarına gelmekte olan iletken kapmaları genel olarak elektrik tellerinin makara aracılığı ile çekimi esnasında kullanılan, alüminyum materyallerden hazırlanmış olan bir üründür. Kendi içerisinde yaylı ve metal olarak ikiye ayrılan bu ürünler, kullanım şekillerine bağlı olarak da farklı alternatifleri içlerinde barındırmaktadır. Alüminyum kapma çeşitleri çelik kapmalar, 1 ve 2 ton yaylı kapmalar, çelik kapmalar, çekirge yaylı kapmalar da yine kullanıcıların istenilen makaraya göre seçebilecekleri ürünler olarak biliniyor. Aynı zamanda son dönemlerde çekme ağzı astarı değişebilecek tarzda hazırlanılan modeller ve işlenmiş çene modeline sahip kapmalar da yine kullanıma hazır hale getirilmiştir.

İletken Kapması Nedir?

Elektrik dağıtım noktaları ve yüksek gerilim hatlarında tercih edilmekte olan bu kapma türü, önemli yardımcı materyaller arasındaki yerini almış durumdadır. Günümüzde artık kullanımı ile alakalı ciddi anlamda bir artışın ortaya çıkması ile beraber bu kategori kendi içerisinde alt kategorilerdeki ürünleri barındırmaktadır. İletken tel kapmaları ile beraber elektrik tellerini,n makaralar ile çekimi esnasında gerekli olan çalışmaların tamamı gerçekleştirilmiş olmaktadır. Kendi içerisinde yaylı ve metal olarak üzere iki çeşide ayrılmakta olan bu kapmalar arasından seçim yaparken öncelik mutlaka nerede kullanılacağı olacaktır.

Elektrik, üretildiği ilk günden bu yana insan hayatında çok fazla öneme sahiptir. Elektriğin dağıtılması esnasında kullanılmakta olan yüksek gerilim hatları ise ortaya çıkmakta olan yüksek radyasyon sebebi ile genel itibari ile yerleşim bölgelerinin uzaklarına kurulmaktadır. Aradaki mesafenin fazla olmasından dolayı da elektriğin yüksek gerilim hattından yerleşim yerlerine çekilmesi esnasında geçmiş dönemlerde çok ciddi sorunlar baş gösterebiliyordu. İletken kapma ürünü ise böylesine sorunların ortaya çıkmaması adına kullanılmakta olan yardımcı ürünler arasında kendine yer bulmaktadır. Elektriğin iletim işleminin herhangi bir sorun olmadan yapılabilmesi adına kullanılan bu ürün kendi içerisinde pek çok farklı çeşide sahiptir.

En doğru iletken kapma işleminin yapılabilmesi adına öncelikli olarak bu yardımcı ürünün hangi amaç ile kullanılmak istendiği konusunda net bilgilerin ortaya çıkartılmış olması gerekmektedir. Çünkü gerçekleştirilecek olan işleme bağlı olarak en iyi kapma çeşidinin net olarak belirlenerek seçilmesi de mümkün olacaktır. İletken tel kapmasının seçilmesi ile beraber ise gerekli işlemlerin yapılması çok daha mümkün bir hale gelmiş olacaktır.

İletken Tel Kapma Özellikleri

Bakır ve çelik olan belirli bir boyuta sahip olan kablolarda bu tarzdaki kapma çeşitleri herhangi bir olumsuz durum meydana gelmeden kullanılabilmektedir. Bu tarzdaki kapma çeşitleri çelikten hazırlanmış, ısıl işlem ve sıcak dövme yapılmış, hassas şekilde işlenmiş ve çinko kaplı ürünlerdir. İletken tel kapmalar bütün yüksek gerilim hattı modellerinde standart olarak hazırlanmaktadır. Kapmayı açmak ve kullanılacak tutamağın telin üst kısmına yerleştirilmesi adına tutma çubuğu da tercih edilebilmektedir. Kapmanın serbest bırakılması sonrasında kapma telin üzerinden kapanmaktadır ve böylelikle tutucunun telden düşmesi de engellenmiş olacaktır. Kilitleme mekanizması ise yaylı modellerde çentikli tutma kolu olarak da görülebilmektedir. Kablonun yerleştirilmesi ya da telden çıkartılabilmesi adına açık konumda tutucuyu kilitlemekte, işlemlerin yapılması sonrasında ise serbest bırakılmaktadır.

Diğer Kapma Çeşitleri

1 ton yaylı kapmalar halat ve 1/0 iletken çekiminde kullanılırken 2 ton yaylı kapmalar ise 1/0 – 3/0 iletken çekimlerinde kullanılabilmektedir. 3 ton yaylı kapmalar ise 1/0 – 3/0 – 266 ve 477 gibi iletken çekimleri için tercih edilmektedir. Kullanım ihtiyaçlarına bağlı olarak hazırlanılan bu kapma çeşitleri sayesinde kullanılacak bu ürünler fiyat performans açısından isteklerin net olarak yerine getirilmesini sağlayacaktır.

Kapma Ne İçin Kullanılmaktadır?

Yüksek gerilim hatlarında yer almakta olan makaraların çekim işlemleri genel olarak aşırı dikkat gerektiren işlemlerdir. Bu aşamada yapılacak olan en ufak bir hata beraberinde çok daha ciddi sonuçları getirebilecektir. Bakır ve alüminyum kaplamaları olan bu hırdavat ürünler oldukça uzun kapma alanı olan seyim alma ve tek çekimi gibi işlemlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Elektrik ile alakalı yapılacak işlemler her zaman yüksek güvenlikli ve dikkatli şekilde yapılması gereken işlemler olarak ön plana çıkmaktadır. Bunu bilen kişiler de yapılacak işlemlerin öncesinde bu işlemlerin eksiksiz ve sorunsuz şekilde yerine getirilebilmesi adına gerekli olan adımların her birini doğru olarak atmayı hedeflerler. Kapma çeşitleri de üretilmiş oldukları ilk günden bu yana elektrik ile alakalı yapılacak işlemlerde sıklıkla tercih edilen ürünler arasında kendine yer bulmuştur. Doğru ürünü seçmek isteyenler ise https://www.hepsielektrik.com/ üzerinden aradıkları sonuçlara oldukça kısa bir süre içerisinde ulaşma imkanına erişeceklerdir. Site üzerinden kapma çeşitleri ile alakalı yapılacak incelemeler esnasında hangi tarzdaki ürünün satın alınması gerektiği hakkındaki net bilgilerin elde edilmesi sağlanmış olacaktır. Kısa bir süre içerisinde yapılacak olan seçim işlemi ile beraber de alınan ürün istenilen yerde kullanılabilecektir.

Pabuç sıkma pensesi çeşitleri özellikle de artık elektriğin çok daha fazla alanda kullanılmaya başlaması ile beraber kullanıcıların karşılarına çıkan ürünlerden bir tanesi. Bu pense ile alakalı çok daha net bilgileri elde edebilmek adına öncelikli olarak kablo pabuçlarının ne olduğunu ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmek gerekmektedir. Bu sayede tam olarak arzu edildiği tarzdaki ürünün satın alınarak kullanılması sağlanmış olacaktır. Elektriğin yani enerjinin bir yerden başka bir yere doğru şekilde aktarılabilmesi adına yalnızca doğru kabloların seçilmesi yeterli değildir. Bununla beraber kullanılacağı alana göre en uygun olacak tarzdaki kablo pabucunun da seçilmesi gerekir.

Pabuç Sıkma Pensesi Ankara

Kablo pabuçları sayesinde kablo diğer elektriksel elemanlarda bulunan terminal uçlara bağlanmayı sağlamaktadır. Bu ürün kimi zaman kablo ankrajı kimi zaman da kablo konektörü olarak adlandırılmaktadır. Kullanılacak olan kablo pabuçları iki ekipmanın birbiri ile irtibatlanmasını sağlayabildiği gibi aynı zamanda bakım, onarım ve montaj gibi işlemlerde operatörlere de ciddi anlamda kolaylık sağlamaktadır. Özellikle de kalıcı bağlantının olması gerektiği ve bu aşamada direkt bağlantının yapılmasının sakıncalı bir hale geldiği durumlarda sıklıkla pabuç kullanılmaktadır. Pabuç sıkma pensesi ankara kullanılarak da bu pabuçlar sıkılarak kablolar kullanıma hazır hale gelmektedir. İlk olarak bu tarzdaki penseler üretilmeye başladıkları zaman alternatifler son derece azdı. Bundan dolayı da kullanıcılar yalnızca onlara sunulan ürünler arasındaki incelemelerini yaparak onları kullanmak zorunda kalıyorlardı. Sonraki dönemlerde artık bu tarzdaki ürünlerin çok daha fazla kullanılmaya başlaması ile beraber ise artık isteklerin net olarak ortaya koyulabilmesi adına oldukça farklı çeşitte pabuç sıkma penseleri kullanıcılara sunulur hale geldi.

Pabuç Sıkma Pensesi Nasıl Seçilir?

Kullanılacak olan pabuç sıkma pensesi sayesinde kesilerek kullanıma hazır hale getirilmiş olan elektrik kablosuna oldukça kolay bir şekilde pabuç takılarak bu ürünün sıkım işlemi gerçekleştirilmiş olur. Günümüzde kullanılmakta olan pabuç sıkma penseleri ayrıntılı olarak incelenmeye başlandığı zaman da görülebileceği üzere bu penselerin çene kısımlarında değişimler bulunmaktadır. Çene kısmının ayarlanabilir bir yapıya sahip olmasından dolayı da ekstradan bir ödeme yapılmasına gerek kalmadan birbirinden farklı boyutlarda yer alan kablolar için aynı kablo sıkma pensesi herhangi bir sorun ortaya çıkmadan kullanılabilmektedir.

Bundan dolayı pabuç sıkma pensesi seçimi yaparken öncelikli olarak ağız kısmına dikkat etmek gerekmektedir. Klasik tarzdaki pabuç sıkma penselerinde ağız kısmı sabittir. Dolayısıyla yalnızca o ağız bölgesine uyacak boyutlara sahip olan kabloların ağız kısımlarına pabuçların takılması sağlanmış olacaktır. Pabuç sıkma pensesinin sapı ise izolelidir. Böylelikle kullanım esnasında güvenlik açısından herhangi bir sorunun ortaya çıkması da engellenmiş olur. Günümüzde artık kullanıma sunulmakta olan pabuç sıkma pensesi çeşitleri mümkün olduğu kadar ergonomik bir yapıya sahiptir. Böylelikle kullanımı esnasında herhangi bir zorluğun ortaya çıkması sorunu ortadan kaldırılacaktır.

Kullanılacak olan pabuç sıkma pensesi sahip olduğu bu yapısı sayesinde oldukça kolay bir şekilde istenilen her kablonun uç kısmına pabuç takılarak bunun sıkım işlemi gerçekleştirilmektedir. Elektrik kabloları ile alakalı incelemeler yapıldığı zaman da görülebileceği üzere bunların her birinin kullanım alanları ve çeşitleri birbirinden farklıdır. Dolayısıyla bu kabloların uçları için hazırlanılan pabuçlar da birbirinden farklı olmaktadır. Elektrik kablolarının bağlantı işlemleri yapılırken kablolarda kesilmeler ortaya çıkabilmektedir. Bununla beraber dış kısımdaki izoleli kabuktan ana tellerde sıyrılma durumu kendini gösterebilmektedir. Böylesi durumların ortaya çıktığı durumlarda kesik ya da kullanılmayacak artmış olan elektrik kablosunun güvenli bir şekilde saklanması gerekmektedir.

Var olan bu kabloların doğru şekilde saklanmaması sonrasında ortaya güvenlik açısından farklı sorunlar ortaya çıkmaktadır. Bunların ortaya çıkmasının engellenmesi adına kablonun mümkün olan en güvenli şekilde saklanabilmesi adına pabuçlar son derece önemli ürünler olarak ön plana çıkmaktadır. Pabuç sıkma pensesi ile beraber ise bu kabloların uç kısımlarına pabuçlar takılmaktadır ve böylelikle de kabloların istendiği gibi muhafaza edilmesi de sağlanmış olacaktır. Söz konusu elektrik ile alakalı çalışmalar olduğu zaman kablolar kadar pabuçların da önemi ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla nasıl ki kablolar ile alakalı araştırmalar son derece önemli bir şekilde yapılıyorsa aynı zamanda pabuçlar ve pabuçları sıkmak için kullanılacak olan penselerin seçimi de önemli olmaktadır.

Şimdilerde her ne kadar pabuç sıkma pensesi söz konusu olduğu zaman kullanıcıların karşılarına birbirinden farklı modellerdeki penseler çıkıyor olsa da bu aşamada araştırmaların çok daha dikkatli bir şekilde yapılması oldukça önemli son derece önemlidir. Çünkü aksi halde seçilecek olan pabuç sıkma pensesi istenilenlerin yerine getirilmesi konusunda ciddi anlamda eksikliklerin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Bu tarzdaki durumların ortaya çıkmasının engellenmesi adına ise seçilecek ürün ile alakalı ön incelemelerin çok daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özellikle de ağız kısmı penselerde oldukça önemli detayların başında gelmektedir. Yalnızca belirli tarzdaki kabloların ağız kısımları için pabuç sıkma pensesi seçimi yapılacağı zaman ağız kısmının ayarlanabilir bir yapıya sahip olması zorunlu değildir.

Bununla beraber sürekli olarak farklı kablolar için pabuç sıkma pensesi arayışı içerisinde olan kullanıcılar ise mümkün olduğu kadar ağız kısmı ayarlanabilir tarzdaki modeller arasından seçimlerin yapılması gerekmektedir. Pabuç sıkma pensesi arayışına giren ve tam anlamıyla aradığı sonuçları kısa bir süre içerisinde bulmak isteyenler, https://www.hepsielektrik.com/ üzerinden aradığı sonuçları rahatlıkla elde edebileceklerdir. Burada yer alan pabuç sıkma penselerinin her birinin görsellerinin yanı sıra ürünlerin özellikleri de ayrıntılı olarak insanlara sunulmaktadır. Dolayısıyla pabuç sıkma penseleri gerekli şekilde incelenmesi sonrasında kısa bir süre içerisinde de satın alım işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Böylelikle pabuç sıkma pensesi kullanılarak elektrik kablolarının uçları güvenli bir hale kolaylıkla getirilecektir.